Haber

Biden ve Yoon, Kore Savaşı’nda hayatını kaybedenleri anıyor

YENİ ABD Başkanı Joe Biden ve Güney Kore Devlet Lideri Yoon Suk-yeol, Washington’daki Kore Savaşı Gazileri Anıtını ziyaret etti.

Biden, ABD-Güney Kore ittifakının 70. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Güney Kore Devlet Başkanı Yoon ve beraberindekilerle birlikte 1950-1953 savaşında hayatını kaybeden Kore ve Amerikan askerlerini anmak için Kore Savaşı Gazileri Anıtı’na gitti. resmi temaslar kurmak için Washington’a gelen eşler. çelenk bıraktı.

Hint-Pasifik’teki iş birliğini artırmayı hedefleyen Biden ve Yoon, yarın ikili görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Liderlerin Kore Yarımadası’nın nükleer silahlardan arındırılması, ekonomi, enerji, siber güvenlik ve genişletilmiş caydırıcılık gibi konularda önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Biden, Japonya ve Avustralya’ya gidecek

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre yaptığı yazılı açıklamada, Biden’ın 19-21 Mayıs tarihlerinde G7 Başkanlar Zirvesi’ne katılmak üzere Japonya’nın Hiroşima kentini ziyaret edeceğini duyurdu.

Zirvede cumhurbaşkanlarının Ukrayna’ya verilen destek, iklim ve gıda krizleri, ekonomik ilişkiler, temiz enerji ve küresel konuları ele alacağını belirten Jean-Pierre, Biden’ın ev sahipliğinde 24 Mayıs’ta yapılacak Dörtlü Liderler Zirvesi’ne katılacağını söyledi. Avustralya, Sidney’de. Gideceği bilgileri paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu